Zéró tolerancia a szemetelőkkel szemben: kikerültek a KRESZ-táblák, jöhetnek a kamerák a Duna-partra!

Ma összekötöttem a kellemeset a hasznossal és karácsonyi szünetes duatlont (futás-kerékpár) összekötöttem a pesterzsébeti Duna-part illegális lerakóinak felmérésével és bejelentésével.

Somodi Klára képviselőtársammal még februárban, közösen kezdeményeztük, hogy „behajtani tilos, kivéve célforgalom” táblák kerüljenek ki a Duna-partra a Gubacsi hídhoz.

Ígéret szerint a táblák kikerülése után kamerák fogják figyelni a területet, hogy az illegális hulladékot ideszállítók végre megkaphassák megérdemelt büntetésüket.

Ezt a rendvédelmi osztállyal közös helyszíni bejáráson is rögzítettük, mára a táblák kikerültek, de a kamerák sajnos még nem. Így ma újabb levelet írtunk, hogy minél hamarabb kerüljenek ki a térfigyelő kamerák a partra.

Áprilisi tájékoztatásuk szerint jelenleg két térfigyelővel tudják ellenőrizni 24 órában a Gubacsi híd alá be- és kihajtókat az Ügyeleten keresztül és a Járőrszolgálat jelenlétével.

Nagyon remélem ez egy folyamat kezdete, aminek a végén – a telektulajdonosokkal és a horgászszövetséggel egyeztetve – behajtási engedélyhez lesz kötve az autóval történő behajtás, az adott közterületen kialakított és szabályozott új közlekedési rend és magatartási szabályok kialakítása, fenntartása és ellenőrzése végre működni fog.  S ennek eredményeként csökken az illegális szemét mennyisége, mind az út mentén, mind a horgászhelyeken.

GYŐZTÜNK! – más néven, de a metrófelújítás után is megmarad a 223M

A kerékpárutak után újabb karácsonyi ajándékkal kedveskedett a főváros Pesterzsébetnek: javaslatunkra a metrófelújítás után is megmarad a kerület és a szomszédos Soroksár-Újtelep legkedveltebb járatává alakult 223M járat.

Az M3-as metró felújítása 2023 első felében befejeződik. Az ország legforgalmasabb vasútvonalának rekonstrukciója éveken keresztül hatással volt Budapest és elővárosai közlekedésére is: új közlekedési kapcsolatok jöttek létre, járatok alakultak át. Ráadásul ezzel kapcsolatban társadalmi egyeztetést indított.

 A BKK 2023. január 8-ig várja az észrevételeket a társaság honlapján meghirdetett társadalmi egyeztetés felületen.

A metrópótlás ideje alatt új busz- és villamosvonalak jöttek létre, a 223M járat bevezetésekor szinte azonnal jeleztem, hogy fontos lenne megtartani a metrófelújítás befejezése után. Amikor a kormány érthetetlen módon évekkel az indokoltnál hamarabb lezárta a pesterzsébeti vasutat újra javasoltuk a 23-as család fejlesztését, a 223M megmentését, sőt Juhák Tamás közlekedési tanácsnok kezdeményezése után egy harmadik levéllel is megbombáztuk a fővárost . Javaslatainkat elfogadva véglegessé válnak azok a metrópótlás alatt bevezetett hálózati módosítások, amelyet az utasok megkedveltek, esetünkben a 223M. S így a metrópótlás idején átalakult közlekedési szokásokhoz igazított, új hálózati kialakítás lép életbe.

Pesterzsébet és Soroksár vonatozásában kérésünkre az alábbi változásokat tervezik a 23-as, 23E és 223M busz járatokkal kapcsolatban:

A 23-as jelzés ezentúl a Keleti pályaudvartól a Jászai Mari térig közlekedő villamosjáratot jelölné, ezért a Boráros tértől Pesterzsébetig közlekedő buszjáratok 223-as számjelzést, a Boráros tértől hosszabb útvonalon, egészen Soroksárig, a Szentlőrinci úti lakótelepig közlekedő buszjáratok 224-es számjelzést kapnának.

A Boráros tértől induló 23, 23E, 223M autóbusz számjelzései az alábbiak szerint módosulnának:

  • a 23-as busz a jövőben 223-as jelzéssel,
  • a 23E busz 223E jelzéssel,
  • a 223M busz pedig 224E jelzéssel közlekedne, s megjelenne alapjáratként a 224 is.

Az új járatszámozási rendszer logikája, hogy a 23-as végződésű járatok Pesterzsébetig, a 24-es végződésű járatok Soroksárig közlekednének

  • A 223M autóbusz a továbbiakban 224E számjelzéssel közlekedne. A járat útvonala, üzemideje a jelenlegi 223M-ével egyezne meg. A követési idő a metró átadásához kapcsolódóan változna: a reggeli csúcsidőszakban 7-8, a délutáni csúcsidőszakban 10 percenként indulnának autóbuszok.
  • Az 224E mellett megjelenne csúcsidőszakon kívül, hétköznapokon napközben és este, valamint a hétvégi időszakokban az új 224-es jelzésű autóbusz is. A 224-es buszjárat a Boráros tér és a Szentlőrinci úti lakótelep között közlekedne a 224E járattal azonos útvonalon, érintve a mai 23-as és 223M járat által érintett valamennyi megállóhelyet. Hétköznap napközben 15, a munkanap esti és a hétvégi időszakban 10 percenként indulnának az autóbuszok.
  • A reggeli és a délutáni csúcsidőszakban a mai 23-as busz 223-as jelzéssel közlekedne hétköznapokon a reggeli és a délutáni csúcsidőszakokban, változatlan útvonalon. Az autóbuszok a reggeli időszakban 7-8, a délutáni időszakban 10 perceként közlekednének.
  • A 23E járat 223E jelzéssel változatlan útvonalon és megállóhelyeken megállva közlekedne a jövőben.
  • A reggeli és a délutáni csúcsidőszakban a 223E, a 223-as és a 224E, hétköznap napközben a csúcsidőszakok között, valamint munkanap este és hétvégén a 224-es és a 223E autóbusz összehangolt menetrend szerint közlekedne.

A változások bevezetésének tervezett időpontja: 2023. március.

A BKK 2023. január 8-ig várja az észrevételeket a társaság honlapján meghirdetett társadalmi egyeztetés felületen, ahol megismerhetitek a tervezett változások hatásait, előnyeit és az új közlekedési lehetőségeket.

Így fog kinézni a felújított Ady Endre utcai játszótér

Somodi Klára képviselőtársam javaslatára még a nyáron 100 MFt-ot csoportosítottunk át az Ady Endre utca 3. szám alatti játszótér fejlesztésére, melynek most készült el a tervdokumentációja.

A fejlesztésről fél éve kérdeztük meg a lakókat (a zöldfelületek kialakításáról, fásításról, arról, hogy milyen új eszközöket szeretnének), s most „közösségi tervezés” ezen szakaszának eredményét becsatornázva készült el az új koncepció. Sajnos a hatalmas infláció miatt számos helyen kompromisszumot kellett kötni, s néhány sportfejlesztés majd csak később valósulhat meg (kiskapuk…), de a helyét meghagytuk.

Bizottságunk kérésére bemutatót tartott az anyagot készítő s73 Tájépítész Tervező Iroda Kft. 3 alternatívát mutatott be. /A bemutató anyag itt elérhető/.

Az elfogadott C változat

Úgy döntöttünk, hogy a C változat kertépítészeti terv kiviteli szintű kidolgozását kérjük, az előterjesztésben megfogalmazott szakmai javaslatokat elfogadva és az alábbi javaslatokkal kiegészítve:

  • homokozó kialakítása,
  • 2 db lóca kihelyezése a két sziget közé
  • az ivókút áthelyezése lehetőség szerint távolabb a homokozótól, a kapuk irányába
  • napvitorlák kihelyezése
  • kevésbé élénk színek alkalmazása a gumiburkolatnál (inkább föld és pasztellszínek)
  • a ”hangos” játékok közé ugróiskola felfestése
  • a játékvártól az ugróiskoláig irányjelek, fejlesztő feladatok felfestése
  • 2 db, a városképnek megfelelő szemetesedény kihelyezése

A kiviteli tervek elkészülte és a közbeszerzési eljárások lezárulta után várhatóan jövő év második felében kezdődhet meg a beruházás látható szakasza, és 2023-ban átadható lesz a megújult játszótér.

Citromdíjas lett a pesterzsébeti kosárpálya

A „Hogyan ne alakítsunk közösségi tereket” verseny idei győztese a Tótfalusi Kis Miklós sétány kosárlabdapályája lett. Bontásra kerül ugyanis a „ Törött palánk a pusztán” – Pesterzsébet egyik méltán híres – művészeti alkotása.

A pályát a kerületi sportolók, lakóközösségek bevonása nélkül, mindenfajta igényfelmérést mellőzve alakították ki a felelős alpolgármester kérésére.

A konstrukcióról nagyon sokan jelezték, hogy hibás, rossz lesz ott az adott palánk és pálya kialakítása. Már az eredeti elképzelés is vérzett, hiszen előzetes felmérések nélkül nehezen volt megállapítható kik fogják használni, milyen közösségi programok, egyesületek épülnek rá. Hamar ki is derült, hogy az ígéretcunamik ellenére a tamáskodóknak volt igaza, a projekt alkalmatlannak bizonyult arra, hogy az előzetes tervek szerinti célokat betöltse.

A palánkot a lakótelep és családi házas/ipari övezet határán a kerületi szépkorúak fitt parkja mellé helyezték. Az adott fittpark esetében is igaz, hogy a szép és nemes elképzelés, hogy a kerület nyugdíjasainak lehetőséget biztosítunk az aktív mozgásra, amiatt kapott gellert, hogy nem sikerült megkedveltetni a helyszínt a sportolni vágyókkal.

A Magyar Kosárlabda Szövetség választotta ki azt a palánktípust, amit itt elhelyeztek. Az önkormányzat készítette elő a terepet. A palánk nem bizonyult vandálbiztosnak, többször összetörték, a gyűrűt letörték, a palánk plexi részét összetörték, elállították a magasságát.

A palánknak és a pályának sem a polgármesteri hivatal, sem a szövetség nem volt jó gazdája. Az Önkormányzat nem kevés pénzt áldozott arra, de gyakorlatilag mindig csak törött palánkkal találkozhattak a sportolni vágyók, a lakók igazán nem akarták/tudták használni a sporteszközt.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége elvágta a gordiuszi csomót, s bár írásban nem vállalta a felelősséget a rossz konstrukció veszteségei miatt, s nem ajánlott fel kártérítést, ellenben 2022. november 23-án kelt e-mailjében arról tájékoztatta az Önkormányzatot, „hogy a sorozatos rongálások miatt – jelen állapotában használhatatlan, balesetveszélyes, a Tótfalusi Kis Miklós sétányon létesített kosárlabdapályát – visszaveszik és elszállítják.”

Kérésemre a Polgármesteri Hivatal megvizsgálja, hogy milyen pénzügyi veszteség érte a hibás előkészítés miatt az önkormányzatot, várhatóan a vizsgálatnak köszönhetően sikerül leszűrni a tapasztalatokat, hogy többet ilyen rosszul előkészített, előzetes felmérések nélkül projekteket ne indítson a kerület.

Nemes Lászlónak, a körzet képviselőjének javaslatára végre felmérik az igényeket, hogy a lakótelepen mekkora az igény a kosárlabdára (szerintem nagy), s alkalmas-e az adott terület erre a célra, nyilván olyan feltételekkel és időpontban, amikor nem zavarja a pihenőket. S ez alapján a sportbizottság dönt majd a további fejlesztésekről.

BREAKING!!!

A kérésemre össze is szedték, hogy a Tótfalusi Kis Miklós sétányon létesített MKOSZ pályával kapcsolatban az Önkormányzatnak mennyi kifizetése keletkezett.

Ezek az alábbiak:

  • alapozás, tereprendezés (2018-ban) a telepítés előtt: 4.533.344,- Ft+áfa
    A fenntartási költségek (javítás a rongálások miatt) az alábbiak voltak:
  • palánkcsere rongálás miatt (2018-ban): 260.000,- Ft+áfa
  • palánkjavítás rongálás miatt (2019-ben): 250.000,- Ft+áfa
  • palánkcsere rongálás miatt (2020.03.):  250.000,- Ft+áfa
  • palánkcsere rongálás miatt (2020.09.):  165.000,- Ft+áfa

Ők lopnak, mi dolgozunk – képviselői beszámoló 2022

Eltelt egy újabb év, ilyenkor év végén illik beszámolni idei munkánkról, számvetést készíteni, bemutatni jövő évi terveinket.  Tizenkét éve vállaltam, hogy tiszta kézzel, fejjel és nem utolsósorban tiszta szívvel állok ki a kerületben élők ügyeiért.

2013 tavaszán javasoltam, hogy Pesterzsébet képviselői évente számoljanak be tevékenységükről, körzetükben végzett munkájukról, megvalósuló kezdeményezéseikről, programjaikról s ehhez biztosítson felületet Pesterzsébet Önkormányzata központi honlapján. A jogi és az oktatási bizottság 2015 őszi döntéseinek, munkájának köszönhetően ez végre megvalósult. Így letölthetőek a pesterzsebet.hu oldalról a beszámolóim.

Mach Péter
önkormányzati képviselő, a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság elnöke
a Gazdasági Bizottság, az Egészségügyi illetve a Jogi és Közbiztonsági bizottság tagja
2. egyéni választókerület (Mediterrán lakópark- Pesterzsébeti lakótelep- Gubacsi lakótelep) képviselője
e-mail: 
mach.peter@parbeszed.org
Facebook: 
https://www.facebook.com/machpeter.oldala/
Vagyonnyilatkozataim és képviselői beszámolóim innen letölthetőek.  

A beszámolót idén is két részre tagoltam:

Néhány területet külön kiemeltem:

  • Életmentő injekció az allergiás rohamok ellen
  • Környezetvédelem: por- és zajszennyezés, illegális hulladák
  • Közösségi akciók
  • Változtatási tilalom a Mediterrán-lakóparkban
  • Közlekedésfejlesztés
  • Közoktatás
  • Fogadd örökbe a játszótered, kutyafuttatód!
  • Fogadj örökbe egy fát!
  • Idén már elérhetőek a faápolási, faültetési, fakivágási tervek a honlapon
  • Élhetőbb, tisztább, zöldebb Pesterzsébetért!

S külön írtam körzetem fejlesztéseiről, ügyeiről:

  • Fittgépek a Baba-parkban
  • Napelemes világítás a Zodony utcai kutyafuttatóban
  • parkolófelfestések
  • új kerékpárutak/kerékpársávok
  • Duna-sétány
  • óvoda-felújítások
  • Fittpark a Duna-parton
  • a vizes játszótér fejlesztése

Életmentő injekció az allergiás rohamok ellen

Februárban kezdeményeztem, hogy a Polgármesteri Hivatal együttműködve a kerület gyermekorvosaival, mérje fel az igényeket, az ezzel járó feladatokat, szükséges képzéseket, oktatásokat, s amennyiben szükséges akkor biztosítsunk hozzá plusz költségvetési forrást.
A kerület által fenntartott intézményekben már nyáron sikerült biztosítani (a javaslatom alapján Pesterzsébet Önkormányzata a fenntartása alatt álló óvodák és tagintézményeik, bölcsődék, a Gyermekek Átmeneti Otthona, valamint a kerületi nyári tábor számára az ellátotti korosztálynak megfelelően 2-2 darab életmentő adrenalin öninjektort biztosít, szükség esetén a készlet pótlásáról gondoskodik.), iskoláinkban sajnos csak ősszel, a fenntartó tankerületnek ugyanis kezelnie kellett a saját maga állított gyermekellenes adminisztrációs akadályokat intézményeiben és megállapodást kötnie az önkormányzattal a finanszírozási, képzési és egyéb kérdésekben.

Környezetvédelem

Idén prioritásként kezeltük az illegális hulladék elleni küzdelmet Pesterzsébeten, takarítógépek érkeztek, egyeztetést folytatunk a kerületben komolyabb hulladékterhelést jelentő közértekkel, dohányboltokkal, hogy vegyenek részt a kerület rendbetételében, zöldfelületeink gondozásában, szigorítjuk az ellenőrzéseket és a behajtást védett természeti értékeink környezetében.

S ígéretünk szerint megkezdtük a régi köztéri szemetesek cseréjét is.  

Az előzetes lakossági felmérések alapján a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság úgy döntött az idén 35 köztéri szemetest cserélünk tetővel rendelkezőre és nagyobbra. Továbbá 10 új helyszínre is kihelyezünk régebbi típusú kukákat és 8 darab kutyapiszokgyűjtő is kikerül.

Augusztus elején pedig indult a lombzsákprogram: idén Pesterzsébet Önkormányzata a 235 Ft/db beszerzési ár helyett bruttó 50 Ft/db áron biztosította a zöldhulladék zsákok beszerzését a lakosságnak (meghatározott mennyiségben, a készlet erejéig).

PORSZENNYEZÉS

A környezet- és természetvédelem lehet Ferencváros és Pesterzsébet között a közös pont. Bejárást tartottam a szomszédos kerület környezetvédelmi bizottságának elnökével, hogy felmérjük a Határ úti porszennyezést és illegális hulladéklerakókat.

Többször felmerült már a Határ út IX. kerület felőli oldalán található iparterületekkel és gondozatlan erdősávokkal kapcsolatos probléma. Az ott felhalmozott építőanyagok és építési törmelékek, s azok feldolgozása, darálása és mozgatása miatti porszennyezés az ott élő lakosság életminőségét is jelentősen ronthatja. 

ZAJVÉDELEM

Új szórakozóhely nyílt októberben Pesterzsébet határában, a Duna túlpartján. A környezetvédelmi bizottság elnökeként bejárást szerveztem a Barba Negránál, s kiemelten kezeltük a zajvédelmet.

KÖZÖSSÉGI AKCIÓK

Minden évben plogginggal ünnepeljük barátainkkal az újévet, majd tavasszal szerveztünk egy nagyobb Duna-parti takarítást is, s átfestettük a vasúti felüljárót is.

VÁLTOZTATÁSI TILALOM A MEDITERRÁN-LAKÓPARKBAN

2022 márciusában kezdtünk aláírásgyűjtésbe a lakókkal, mert tiltakoztunk, hogy anélkül épül újabb három épület a Mediterrán lakóparkban a Téglagyártó utca 23 szám alatti ingatlanon (KÖR), hogy nem rendezik a terület útjainak jogi helyzetét, nem biztosítják a lakópark egységes arculatának védelmét, szennyvízcsatornáját nem alakítják át szabványossá, s nem oldják meg a rosszul tervezett vízelvezetés, a gyalogos és személyautós közlekedés és parkolás problémáit.

A lakossági összefogásnak köszönhetően jogi, építésügyi és petíciós munkacsoport alakult. Egy hét alatt több mint 1.200 aláírást gyűjtöttek (az itt élők 90%-a csatlakozott), a petíciót eljuttatták Pesterzsébet Önkormányzatához és a kormányhivatalhoz is.

A kerület komoly munkába vágott, mind a településképi rendeletet, mind a KÉSZ-t a kerületben élők érdekeihez igazítja. Rendeletben szabályozza lakóövezetek arculati előírásait, bizonyos övezetekben kötelezően előírja a mélygarázst új építkezéseknél és kiveszi a településképi vélemény elfogadását a polgármester kezéből, ahol a környezettől eltérően 2 szinttel magasabb épületet terveznek. A munka megkezdődött, s amíg ennek munkálatai folynak változtatási tilalmat rendelt el, hogy ne sérülhessenek a kerület érdekei. A testületi ülésen sikerült minősített többséget szereznie a lakossági érdekekért küzdőknek, ennek köszönhetően az elmúlt évtizedekben mindent a beruházói érdekek mögé helyező parlagfűkoalíció kisebbségben maradt.

Egyre több befektető próbálja maximálisan kihasználni a szabályozásban biztosított, intenzív beépítési lehetőségeket, néha kiskapukat is kihasználva, ezért sok helyen a kisvárosi nyugalom fokozatosan háttérbe szorult, az itt élők egyre inkább egy zsúfolt nagyvárosnak érzik lakóhelyüket.

A változtatási tilalom így lehetővé lehetővé teszi, hogy a kerület időt nyerjen arra, hogy az építési jogszabályokban biztosított településrendezési eszközök használatával felülvizsgálja a vonatkozó építési szabályzatokat, fokozott figyelemmel a beépíthetőség mértékére, a zöldterületek arányára, a parkolási problémák kezelésére.

VÉGRE MEGKEZDŐDTEK A PESTERZSÉBETI KERÉKPÁROS ÉS GYALOGOSBARÁT KÖZLEKEDÉSFEJLESZTÉS MUNKÁLATAI ÉS A GUBACSI KÖZLEKEDÉSFEJLESZTÉS ELSŐ ÜTEME 🚴🚶‍♂️

🚴‍♀️A kivitelezés a napokban először a Helsinki úttal párhuzamosan a Kossuth L. utca – Topánka utca 10 közötti szakaszon indult el, majd folytatódott a munka a Török F. u. Topánka utca – János utca közötti szakaszon, illetve a Ferenc utcában.

🚶‍♀️2023 nyarára jelentős közlekedési fejlesztések valósulnak meg a kerületben. A beruházásnak köszönhetően javulnak a kerékpáros és gyalogos közlekedés feltételei is.

🚴‍♀️Új biztonságos kerékpáros kapcsolatok jönnek létre, és a megvalósuló útvonalak csatlakoznak a hálózat jelenlegi, illetve tervezett szakaszaihoz. Cél, hogy könnyebben és biztonságosabban lehessen kerékpárral megközelíteni a kerületben lévő köz- és oktatási intézményeket, üzleteket, a közösségi közlekedés megállóit, valamint a lakóövezeteket.

2018 nyarán vágtunk bele Somodi Klára képviselőtársammal, hogy Gubacson megpróbáljuk kezelni a közlekedési káoszt. Akkor arra vállalkoztunk, hogy elkészíttetjük a Gubacsi lakótelep komplex forgalomszabályozási és közlekedés fejlesztési tervét, s utána meg is valósítjuk az abban foglaltakat.

Az elmúlt években lezajlott közösségi tervezéssel kialakított koncepció (ismét csak köszi, hogy ennyien részt vettetek benne) alapján első körben a következőkben felsorolt utcák új forgalmi rendjének és a parkolóhelyeinek kialakítása, valamint a terület forgalomcsillapításhoz szükséges konkrét beavatkozások történtek meg:·

  • Téglagyár tér
  • Közműhelytelep utca
  • Téglaégető utca
  • Téglagyártó utca
  • Tergenye utca
  • Zamárdi utca
  • felső Vízisport utca

FOGADJ ÖRÖKBE PÁLYÁZATOK

Javaslatomra idén is kiírtuk a „Fogadd Örökbe!” pályázatokat, immár kettőt is:

Pesterzsébet Önkormányzatának Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottsága immár hatodszor közösségépítő versenyt hirdetett kutyásoknak, a környezetükért tenni akaró fiataloknak és szépkorúaknak, szülőknek, nagyszülőknek. 

A pályázat segítségével közösségi tereink használói, a szülői, vagy kutyatulajdonos közösségek „örökbe fogadhatnak” egy-egy kerületi játszóteret, parkot, kutyafuttatót. Az örökbefogadásnak köszönhetően módjuk van tenni a környezetükért, virágot, bokrot ültetni, átalakítani, megújítani a teret, s ha kicsit a „sajátjuknak” érzik, úgy jobban odafigyelnek az állapotára, s az esetleges rongálókra.

Budapest Főváros XX. Kerület Pesterzsébet Önkormányzata Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottsága, idén is meghirdette a kerület lakossága részére a „Fogadj örökbe egy fát” közösségépítő és környezetszépítő pályázatot.

Javaslatomra idén augusztustól elérhetőek a kerületi faültetések, faápolások várható időpontjai és helyszínei.

https://pesterzsebet.hu/onkormanyzat/hirdetmenyek/faapolasi-munkak/

Jogvédelmet biztosítunk a pesterzsébeti oktatási, nevelési intézmények dolgozóinak, tanárainak.

A Közösen Pesterzsébetért képviselői csoport javaslatára idén egymillió forint, majd jövőre 5 millióra növelt keretet biztosít a kerület a polgári engedetlenségben résztvevő vagy sztrájkoló pesterzsébeti pedagógusok jogvédelmének biztosítására.

A jogsegélyre azon pedagógusok jogosultak, akik XX. kerületi oktatási intézményben dolgoztak és 2022. évben vagy ezt követően jogsérelem érte őket munkahelyükön. A támogatás jogsegélyre (jogi képviselet, jogi tanácsadás, eljárási díjak stb.) fordítható.

A jogsegély igénybevételének pontos feltételeiről és menetéről a pesterzsebet.hu honlapon lehet tájékozódni.

Körzetem fejlesztéseiről beszéljenek inkább a képek:

S végül egy kis színes a pesterzsébeti rókákról:

Köszönöm a figyelmet, kellemes ünnepet, és boldog új évet kívánok mindenkinek!

Filmforgatás a Tinódi utcában

Filmforgatás lesz a Tinódi utcában. A forgatás 2022. december 14-15. között lesz egy magántulajdonú ingatlanon, .a Yettel telefonszolgáltató új reklámfilmjének jeleneteit rögzítik.

A stáb parkolásának és a technikai személyzet kiszolgálásának biztosítása érdekében 2022. december 14. – december 15. között a Bp. XX. Tinódi u. 1-3. és a Tinódi u. 8-30. sz. alatti ingatlanok előtti közterületet használják majd.

Az érintett területen esetleges lakókat, az ott tevékenykedő cégeket és a gépjárműtulajdonosokat szórólapokkal kiértesítik és a produkció ideje alatt a lehetőség szerinti legkisebb mértékben akadályozzák a forgalmat.