A pesterzsébeti rókák nyomában

Megérkeztek a hidegebb őszi napok, korábban szürkül és később kel fel a Nap. Egyre többször találkozunk ennek köszönhetően Duna-parti kerékpárútjainkon, futóösvényeink mentén vagy a Duna-sétány közelében rókákkal.

November elején már a Duna-sétányhoz is lejött az egyikük inni. Részben emiatt egy Mediterrán lakóparki szomszédunk jelzése alapján megkértem a rendvédelmi osztályt járjon utána a Gubacs városrész körüli állatállománynak.

Egyrészt nagyon köszönöm, mindenkinek, aki a különböző fórumokon állatmentők címeit, elérhetőségeit adta meg: ha sérült, beteg állattal találkozunk hasznos információ (ld. a cikk alján!), de az egészséges állatot ne bántsuk, ne próbáljuk megmenteni, csak engedjük visszafutni a természetbe!

Ha tartunk tőle, akkor pedig hanghatással jelezzük neki, hogy gyorsabban tegye.

Ezúton is szeretném megköszönni a Rendvédelmi Osztály munkáját! Hatalmas meglepetés volt, hogy a négynapos ünnep alatt is azonnali választ, intézkedést és szakmai segítséget kaptunk.

Fotók: Török Tamás Luca

„Tisztelt Képviselő Úr!

Levelére válaszolva tájékoztatom, hogy kollégáim november 1. napján 9:36 órakor ellenőrizték a helyszínt, azonban a róka már nem volt megtalálható a sétány területén. Kerületünkben sajnos mezőőri szolgálat nem működik, így felvettük a kapcsolatot a soroksári mezőőrrel, Varga Sándorral, aki tájékoztatott, hogy a rókák a Duna mentén egészen a belvárosig behúzódnak, de emberre veszélytelenek ugyanis a hazai rókaállomány immunizálásra került. Befogásuk nem indokolt ugyanis veszettség ellen kb. 30 éve vakcinázzák és ellenőrzik az állományt, emberi megbetegedés pedig már több mint 25 éve nem történt. A veszettség mentesítési program a nemzetközi ajánlásoknak és az uniós követelményeknek megfelel, 2021-ben az Európai Unio, majd idén az Állategészségügyi Világszervezet is hivatalosan elismerte Magyarország veszettségtől való mentességét.

Fentiek alapján ezen állatok az emberekre nem veszélyesek, ajánlás alapján, ha találkozunk velük, kellő távolságból hanghatással hívjuk fel magunkra a figyelmet és ők biztosan kitérnek az utunkból.

Köszönjük bejelentését.”

Akihez beteg, sérült esetén fordulhatunk:

Állatmentő Szolgálat:

https://www.facebook.com/groups/162862363769223/user/100064520149148/

Rókales:

https://www.facebook.com/groups/162862363769223/user/100052689010464/

Egy hozzászólás “A pesterzsébeti rókák nyomában” bejegyzéshez

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük