A hétvégén kezdődik a vakáció, de egyelőre nem érdemes a Duna-parti vizes játszótérre szervezni a kirándulást.
A játszóteret használó szülők kérésére utánajártam hol tart a vizes játszótér újranyitása. Amikor kimentem katasztrófális állapot fogadott: használt pelenkák szanaszét, megtömött szemetes és rengeteg szemét körülötte is, balesetveszélyes játékok, leszerelt csap, félméteres gaz (ez utóbbit azóta lekaszálták, bár így a pipacstenger oda lett :-)).
BREAKING!!!!
style=”text-align: justify;”>Komoly sikerként értékeltem februárban, hogy a képviselőtestület 4,5 millió Forintot csoportosított a játszótér felújítására, ami viszont kiábrándító, hogy még mindig csak a szerződéskötésnél tart az ügy, ha az két héten belül le is zárul, csak utána kezdődhet meg a játszóeszközök újrafestése, balesetveszélyes elemeinek cseréje.
Mivel az adott területre is pályázott az önkormányzat, hogy fitt park létesüljön így most ideiglenesen sem helyeznek ki a sportolást segítő eszközöket sem (focikapuk…). Így júniusban még érdemes elkerülni a pesterzsébeti vizes játszóteret.
A KÖZTÉR pályázat keretében a Duna-parton megépült Vizes Játszótér a víz szimbóluma köré épült, cápák, hajók között játszhattak a gyerekek a nyitáskor. A játszótér népszerű volt, a szülőkkel közösen alakítottuk ki annak házirendjét is, melyet így be is tartottak. Pesterzsébeten azon ritka játszóterek közé tartozott, amelynek saját mosdója is volt és a Pesterzsébeti Szociális Foglalkoztató kertésze felügyelte.
Mára azonban elszállt a kezdeti lelkesedés, kertésznek nyoma sincs, tavaly vissza kellett venni az ESMTK-tól a játszótér kezelését, mert nem végezte el a feladatát. A tavalyi döntés sem hozott azonban előrelépést, csöbörből vödörbe került a játszótér: a mostani kezelője sem látja el feladatát, a játszótér szemeteseit nem üríti, a balesetveszélyes játékokat nem tartja karban.
Ráadásul slusszpoénként betiltották a vizet is a játszótéren. A játszótér központi eleme egy makettváros, ahol a gátak szabályozásával irányítható a folyó. Az ehhez szükséges csapot azonban elzárta a szomszédos telek tulajdonosa, az ESMTK. Az egyesületet ugyanis zavarja, hogy egy vizes játszótér csapját használják a gyerekek és szülők, mert így „folyik a víz”.
A legegyszerűbb megoldást választották tehát: betiltották a vizet. Leszerelték a csapot és hetek óta nem hajlandók visszahelyezni. Ígéret szerint az önkormányzat napokon belül visszarakja a csapot, de a felújítás még hetekig húzódik.
A felújítás után ismét biztosított lesz a mosdóhasználat is és ikerbabakocsikkal is be lehet majd jutni.
Amint megismerhetjük az „újranyitás” dátumát, jelentkezem a fejleményekkel, a játszótér addig is nyitva van, de kétgyermekes szülőként jó szívvel egyelőre inkább alternatív lehetőségeket ajánlok, például a közelben található Babapark játszóterét.
Az ESMTK-nak (már)mi köze hozzá,ők fizetik a vízszámlát?
Szégyeljék el magukat
És? Nem ez az alap? Ez Magyarország!
Évekkel ezelőtt a kormány programot hirdetetett iskolai focipályák építésére, az MLSZ-szel közösen tolták bele a pénzt és a propagandát.
Nálunk, a XIII. kerületben ekkor hoztak egy rendeletet, hogy a helyi lakosok (felnőttek is) szombatonként ingyen használhatják ezeket a létesítményeket.
Persze nem volt ingyen, a gondnok (vagy aki felügyelte a dolgokat) azért rendesen kért zsebbe pénzt. De megérte, mert még így is olcsóbb volt.
Aztán egyszercsak betiltották, mert a iskola melleti 10 emeletes panellakókat zavarta a szombat délelőtti zaj.
És ma már üresen állnak a pályák.
A szokásos pár ostoba érdeke több a tömegek igényeinél, a sportolásnál, az egészségnél.
A Gyerek tér ma egy gender-park csupán, nincsenek rendes padok, a szülők, nagyszüklők nem ülhetnek le a picikkel, nem lehet tisztába tenni a srácokat, nincs semmi, csak modern tornapálya és egy drága primitív szökőkút, amiben esténként a cigánygyerekek fürdenek, a padokon gyűlnek a kábszeresek stb.
De a növényzetet kivágatta dr. Tóth József szocialista polgármester, mert a bokor, a cserje, a „rekettyés” PARKIDEGEN (!!!!) növény.
Tehát soha ne lepődjünk meg azon, hogy ezek a beruházsok csak a tervezés és a kivitelezés során fontosak, addig van bennük pénz. Utána olcsóbb a betiltásuk.
A képek azt akarják illusztrálni, hogy a kézmosó nélkül milyen szarul érzik magukat a gyerekek a játszótéren?
Azt a csapot át lehetne alakítani arra, hogy 1-2 perc után automatikusan zárjon, és ha a gyerek újra játszani akar vele, akkor nyomja meg újra.
@230e: például ez is egy megoldás lehetne
Azt kellene tisztázni, hogy a vizet ki biztosítja. Amíg az ESMTK, addig neki sohasem lesz érdeke a játszótér működtetése, hiszen a vízdíj majd neki fáj. Viszonylag egyszerű megoldás lenne – ha nincs- külön vízóra felszerelése az önkormányzat nevére, illetve a víznyomás szabályozása, hogy a vízszámla se szálljon el az égbe.