Egészséges-e a halálbüntetés? Avagy miért fontosak a biztonságos futópályák

Egy csütörtökre virradó éjjel történt brutális gyilkosság foglalkoztatja a pesterzsébeti és a soroksári polgárokat. Többen a halálbüntetés visszaállítását követelik, mások inkább  azt szeretnék, hogy soha többé ne ismétlődhessen hasonló eset a Duna-parton.

A kedélyeket ma este Schobert „Update” Norbi szította fel ismét, aki közzétette annak a 36 éves hölgynek a fotóját, aki rendőrségi források szerint bűncselekmény áldozata volt a soroksári Duna-parton. Nem hivatalos források szerint (melyet, az azt most nyilvánosságra hozó Norbi Update Facebook oldal is megerősít) a kerékpárúton kocogó 36 éves, kisgyermekes családanyát megerőszakolták és megfojtották. A közzétett fotóhoz csatolt írásában Update Norbi etnikai támadásként írja le a történteket és a halálbüntetés visszaállítását követeli.
Bár az ország diatetikus celebje eddig is gyakran élt komoly vitákat gerjesztő kampányelemekkel, az etnikai konfliktusok gerjesztése újdonságnak számít az étrend-kiegészítők világában. Mindamellett, hogy a halálbüntetés és egészséges életmód árukapcsolást abszurdnak tartom, és táplálék-kiegészítők ilyesfajta reklámját mélységesen elítélem, a poszt valós problémára hívja fel a figyelmet. Elítélem a gyilkosságot és bízom benne, hogy gyorsan elkapják az elkövetőt és nem kerüli el a méltó büntetését,  fontosnak tartom azt is, hogy a téma kapcsán tiszteletben tartsuk a gyászoló családot, ennek ellenére rövid és hosszú távon is feladatot rónak a kerületi polgárokra is a történtek.

futó.jpgA soroksári Duna-parton történt gyilkosság ugyanis komoly változásokat hozott a soroksári és pesterzsébeti lakosok életében. Évek óta legfontosabb téma a kerületben a közbiztonság ügye, bár 2010-ben a frissen kinevezett belügyminiszter azt ígérte két hét alatt rendet rak, Pintér Sándor az ígéretét nem tartotta be, és ez bizony nem történt meg. Ehelyett a 2010-es választások után a többségi FIDESZ frakció gyakorlatilag néhány hónap alatt verte szét a kerületben a bűnmegelőzés teljes intézményi rendszerét: megszűntette a Bűnmegelőzési Centrumot, összeveszett a kerületi polgárőrséggel, elköltöztette a Pince Ifjúsági Irodát, felszámolásra ítélte a kerület közbiztonságának fejlesztésért alapított közalapítványt. Az Orbán kormány megszorító csomagjának és a kerületi bűnmegelőzési program csődjének köszönhetően mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények és mindent ellopnak, ami mozdítható. Idén tavasszal azonban az elmúlt két és félév ámokfutása után felülbírálta hibás döntéseit a képviselő-testület. Megállapodást írt alá kerület polgármestere és a polgárőrség képviselője (bővebben itt olvasható a megállapodásról). Sőt pályázatot nyújtott be az Önkormányzat a a térfigyelő rendszer bővítésére Pesterzsébeten.

„Egészséges-e a halálbüntetés? Avagy miért fontosak a biztonságos futópályák” bővebben

Zöldlámpát kaphat a Duna-part rekonstrukciója

Cam_12_R.jpgJövő héten eldől megkezdődhet-e Pesterzsébet elkövetkező évtizedeinek legfontosabb fejlesztése. Három éve a javaslatomra került be a kerület négyéves gazdasági programjába a Duna-part rekonstrukciója és egy rekreációs övezet kialakítása.

Szeptember 26-án dönt a fővárosi közgyűlés a kerületi önkormányzatok számára város rehabilitációs programok támogatására kiírt TÉR KÖZ pályázatról. A kerület a Pesterzsébeti Hullám csónakházak szabadidős és turisztikai célú komplex fejlesztésére és szerves gyalogos összeköttetésének kialakítására nyújtott be pályázatot.

ACCamera_11_R.jpgA Duna-part rekonstrukció pályázata– bár néhány ponton változást igényel – az elkövetkező ciklus legfontosabb fejlesztési területének a megkezdését jelenti és döntően befolyásolja Pesterzsébet fejlődését, biztosítja a zöld fordulat alapjait.

„Zöldlámpát kaphat a Duna-part rekonstrukciója” bővebben

Megújult a Pesterzsébeti Uszoda

2013-09-19_11_17_59_1379603995.jpg_1224x1632

Pesterzsébet Önkormányzatának támogatásából megújult az uszoda.

A felújítás az öltözők egyesületi einstandjával is együtt járt (az ESMTK és az Újhullám használja ezentúl a csoportos hátsó öltözőket), így a kerületi óvodás és kisiskolás gyermekek kiszorultak az eddigi öltözőkből, de nem probléma: a tumultusból és kényelmetlenségből adódó feszültségek levezethetőek a most átadott új masszázsfotelben.

„Megújult a Pesterzsébeti Uszoda” bővebben

A FIDESZ és a rockzene, avagy újabb botrány a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában

„Ön, amíg szóból értek én,
nem lesz tanár e féltekén” –
gagyog
s ragyog.”

Újabb botrány színhelye lett a pesterzsébeti Lajtha László Művészeti Iskola.  A tavalyi többkörös, a kerület polgáraira szégyent hozó igazgató-választás után, idén a rockzene (önérzetes zenekedvelők kedvéért a metalcore) írmagját irtották ki a kerületi zeneoktatásból.

Az országos médiában megjelenő információk és nyilatkozatok szerint kirúgtak Pesterzsébeten egy az X-faktorban szereplő énektanárnőt, mert a „főemberek” szerint ebben a munkakörben megengedhetetlen az effajta éneklés és megjelenés, mert így képtelen lenne a gyerekek bizalmának kiváltására.



Ismerőseim gyermekei, fiaim játszótéri barátai között nem az új szakkörök, a választható sportágak, az első piros pontok és csínytevések a téma, hanem az: miért nem Timi néni jön a héten tanítani a József Attilába.

„A FIDESZ és a rockzene, avagy újabb botrány a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában” bővebben

Pelenka-gate. Avagy miért szüntetik meg a környezetvédelmet Pesterzsébeten?

Megijedtek Pesterzsébeten az ökopelenkától: gyorsan meg is szüntették a környezetvédelmet a kerületben.

Eb ura fakó, fideszes képviselő nem mos pelenkát, és ezt mástól sem tűri el.

A tegnapi testületi ülésen tárgyalt előterjesztésem kiverte a biztosítékot kormánypárti képviselőtársaimnál. Úgy megijedtek annak lehetőségétől, hogy otthon pelenkát kelljen mosniuk, hogy nemcsak leszavazták az előterjesztésemet, hanem behintették sóval a környezetvédelem helyét is a kerületben: megszüntetik a környezetvédelmi tanácsnok pozíciót, melyet a kerület egyetlen zöld képviselőjeként eddig én töltöttem be.

Javaslatom, amely egy környezetbarát, mosható pelenka-program bevezetéséről szólt, először Szabados Ákos polgármestert ihlette egy hosszabb monológra, aki felidézte gyermekkorát, egy NDK-s turmixgépet és családjának forgótárcsás mosógépét. Majd régi emlékeit osztotta meg a hipó szagáról és egyéb környezetszennyező mosószerekről. Zárszóként pedig a mindent elborító és felülmúló bűzt árasztó pelenkaáztató lavór emlékét osztotta meg képviselő-testület tagjaival.

szomszedneni187.jpgSzámos képviselőtársamon a zavarodottság jeleit véltem felfedezni, macsó szemükből gyermeki félelem áradt. Látszott rajtuk, szinte lehetetlen megváltoztatni a véleményüket: amíg a világ világ, a komondor vak, pelenkát pedig nem mosunk.

A számos kerületi babahordozós és nagycsaládos kismama által is támogatott ügyhöz méltatlan felszólalás így előrevetítette a szavazás eredményét.

Hiába érveltem tehát azzal, hogy a kisgyermekes családok szerves és szervetlen hulladékának jelentős hányadát teszik ki a pelenkák, ha nem váltanak környezetbarát módszerre. Hiába érveltem azzal, hogy a javaslat elfogadása esetén egy olyan program indítható el a kerületben, amely egyrészt csökkenti a kerület szemétterhelését, illetve a programban résztvevők ökológiai lábnyomát, másrészt hosszútávon jelentős megtakarítást jelent a családok költségvetésében.

A képviselő-testület FIDESZ-es többsége nem támogatta, hogy egy, a környezettudatos szülőket is előnyben részesítő családtámogatási program induljon el az ősszel Pesterzsébeten.

Az elmúlt hetek, hónapok eseményei alapján talán keveseknek okozott meglepetést kormánypárti képviselőtársaim döntése. A szeptemberi tanévkezdés botrányai, a fejetlenség az óvodákban, a közétkeztetés helyzete, a gyerekek kitiltása a sportpályákról stb. nem egy családbarát önkormányzat képét mutatja. Nem is beszélve arról, hogy a családon belüli erőszak tényét tagadók egyik parlamenti élharcosa a kerület alpolgármestere dr. Vas Imre.

Ami azonban utána történt még engem is meglepett.

Néhány napirenddel később ugyanis a helyszínen kiosztották Rostagni Attila nemzeti radikális motoros, fideszes képviselő javaslatát a környezetvédelmi tanácsnoki poszt megszüntetéséről, és ezzel párhuzamosan a visszahívásomról.

Az ezzel kapcsolatos vita során ellenzéki képviselőtársaim felvetették, hogy a kerület SZMSZ-e szerint indoklás is szükséges az előterjesztéshez. Súlyos problémának tartották azt is, hogy a poszt megszüntetése nagyon rossz üzenet, hiszen azt jelzi a környezetvédelem ezentúl kevesebb hangsúlyt kap a testületi munka során.

Erre Rostagni Attila, a javaslat előterjesztője, meghökkentő indoklással állt elő: szerinte méltatlan volt Pesterzsébet Önkormányzatához az általam benyújtott javaslat a mosható pelenkák bevezetésének támogatásról. Véleménye szerint, ha ez a környezetvédelem, akkor inkább ne is legyen ilyen a kerületben.

001-2.jpgA pelenkamosás réme azonban több férfitársamat is cselekvésre inspirálta, Dr. Vas Imre alpolgármester is részt akart venni a megtorlásban, ezért ő is benyújtotta visszahívásomat az előzővel azonos szövegű javaslatban. Némi zavar után (az eredeti előterjesztést a párton belüli erőszaknak engedve visszavonták) helyreállt „legnagyobb képességük, a rend”.

A kerület narancsos többsége megbüntette a környezetvédelmet, és megvédte a mundér becsületét: ezen túl sem mosnak pelenkát a képviselők.

Vagy netán mégsem a pelenkák miatt büntettek, hanem bosszú és leszámolás történt egy múlt heti blogbejegyzés miatt?

Ezúton üzenem minden érintettnek (kormánypártinak és álellenzékinek):

Már döntöttem: a karakán ellenzéki kiállást választottam a kollaboráció helyett.

Ebben ez a gusztustalan színjáték pedig nem gyengít, hanem pont megerősít.

Mert Pesterzsébet többet érdemel!

 

Környezetvédelem és családtámogatás együtt: mosható pelenka-program Pesterzsébeten

Új, a környezettudatos szülőket is előnyben részesítő családtámogatási program indulhat el az ősszel Pesterzsébeten. Holnap dönt ugyanis Pesterzsébet Önkormányzata a javaslatomról, amely egy környezetbarát, mosható pelenka-program bevezetéséről szól.

Jó döntés kellő időben: egy hosszú és nehéz döntéseken alapuló folyamat eredményeképpen, akkor kezdhetek bele a Párbeszéd Magyarországért képviselőjeként a munkába:

– amikor pont került arra, hogy a számomra is elfogadható együttműködési forma alakult ki az abban részt venni akaró pártok között megteremtve az esélyt a Nemzeti Együttműködés Rendszerének lebontására;

– s mindjárt olyan napirendi előterjesztésemet tárgyalja a képviselő-testület, amely a fenntartható és  igazságos családtámogatás egyik eleme lehet a kerületben.

Idén februárban az Átalakuló Duna-part blogján merült fel annak lehetősége, hogy a belvárosban már működő támogatási rendszert Pesterzsébeten is érdemes lenne megfontolni.

babapopós.jpgAz akkor beérkező javaslatoknak és lelkesítő támogató leveleknek köszönhetően nyáron benyújtottam, most pedig tárgyalni is fogja a testület az előterjesztést.

pelenka.jpgA kisgyermekes családok szerves és szervetlen hulladékának jelentős hányadát teszik ki a pelenkák, ha nem váltanak környezetbarát módszerre. A javaslat elfogadása esetén egy olyan program indítható el a kerületben, amely egyrészt csökkenti a kerület szemétterhelését, illetve a programban résztvevők ökológiai lábnyomát másrészt hosszútávon jelentős megtakarítást jelent a családok költségvetésében.

A javaslat készítésekor a kerületi kismamák, nagycsaládosok, babahordozós klubok, és környezetvédő, zöld csoportok javaslatait is figyelembe kívántam venni. Így a javasolt támogatási rendszer végleges formája a rendeletalkotási folyamat hivatali előkészítése után- kedvező testületi döntés esetén – az októberi ülésre készül el. Ha holnap támogatja Pesterzsébet Önkormányzata a program bevezetését, a fűtési szezon kezdetére valódi és fenntartható rezsicsökkentéshez jutnak a kisgyermekes családok.

Néhány érv a javasolt programban szereplő mosható pelenkák mellett:

– Környezetbarát, hisz nem termelünk több tonnányi szemetet egy gyermek felnevelése során, textil és nem műanyag van a gyermek popsiján, nincs benne zselésítő kémiai anyag.

– Olcsóbb, hisz sem elmenni nem szükséges hetente/havonta érte a boltba és hazacipelni, sem egy használat után kidobni. Lényeges megtakarítás érhető el a használatával az utazó pelenkákhoz képest, pláne ha több gyermekre tervezünk.

– Egyszerű a használata akár a feladását, levételét tekintjük, akár a vele járó „munkát, egyszerűen kezelhető, ami a tárolást/mosást illeti.

– A modern textilpelenkák több rétegűek, sokkal többet bírnak, Kényelmes a használata, hisz az eldobható papírbetétekkel ma már nem szükséges a széklettel „érintkeznünk”, azt egyenesen a WC-be dobhatjuk.

A kezdeti beruházás viszont komoly költségekkel járó, forrásigényes feladat. A javasolt program erre nyújt megoldást: támogatást nyújt a nagycsaládosoknak és a szociálisan rászorultaknak a váltáshoz.

A javasolt pesterzsébeti program (felhasználva a VI. kerületi tapasztalatokat) egyösszegű, vissza nem térítendő támogatást nyújt az Önkormányzat mosható pelenka beszerzésére azon Pesterzsébeten állandó lakcímmel rendelkező kerületi lakosok számára, akikre valamely alábbiakban felsorolt meghatározás illik:

a) Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül

b) Aki rendkívüli gyermekvédelmi támogatást kap

c) Aki nagycsaládban él (három, vagy több gyermeket nevel)

d) Akinek a gyermeke tartósan beteg

e) Akinek orvosilag javasolt a mosható nadrágpelenka használata .

A támogatást gyermek egyéves kora előtt lehet igénybe venni (a bevezetés időszakában két éves korig).

a) pontban meghatározott esetben a pelenka vásárlását igazoló számlán szereplő beszerzési ár 100 %-a, de maximum 60.000.-Ft

b) pontban meghatározott esetben a beszerzési ár 80 %-a, de maximum 40.000.-Ft

c), d) és e) pontjában foglalt esetekben a beszerzési ár 65 %-a, de maximum 30.000.-Ft

forrás: http://biomama-blog.blogspot.hu/2013/02/moshato-pelenkakeszlet-ingyen.html

Egyre több környezettudatosan gondolkodó szülő hajlik arra, hogy az egyszer használatos, eldobható pelenka helyett a moshatót részesítse előnybe. Pesterzsébet Önkormányzata a javaslat elfogadása esetén egyszerre csökkentené a kerületi kommunális hulladék mennyiségét és segítené a gyermekvállalást, javítana a nagycsaládosok életkörülményein a kerületben.pelenka 2.jpg

A határozati javaslat szövege:

Határozati javaslat:

Pesterzsébet Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy határoz, hogy:

1) A környezetbarát, mosható pelenka programot indít be Pesterzsébeten. A program bevezetésével elő kívánja segíteni a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 6. §-ban meghatározott környezetvédelmi alapelvek teljesülését, valamint hozzá kíván járulni a gyermeket nevelő családok anyagi terhének csökkentéséhez. Ennek keretében egyösszegű, vissza nem térítendő támogatást nyújt az Önkormányzat mosható pelenka beszerzésére azon Pesterzsébeten állandó lakcímmel rendelkező kerületi lakosok számára, akikre valamely alábbiakban felsorolt meghatározás illik:

a) Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül

b) Aki rendkívüli gyermekvédelmi támogatást kap

c) Aki nagycsaládban él (három, vagy több gyermeket nevel)

d) Akinek a gyermeke tartósan beteg

e) Akinek orvosilag javasolt a mosható nadrágpelenka használata .

2) Ennek érdekében október hónapban rendeletet alkot. 

3) A képviselő-testület felkéri a Polgármestert a szükséges intézkedések megtételére és a költségvetési fedezet biztosítására.

Felelős:           Szabados Ákos polgármester

Határidő:        2013. október 10.

A határozati javaslat elfogadása egyszerű szótöbbséget igényel.

Az előterjesztést tárgyalja:  

– Egészségügyi, Szociális és Ifjúsági Bizottság,(a bizottság hétfőn tárgyalásra alkalmasnak találta).

Az előterjesztést készítette: Mach Péter önkormányzati képviselő.

Zöld fordulat a Duna-parton

Három éve a javaslatomra került be a kerület négyéves gazdasági programjába a Duna-part rekonstrukciója és egy rekreációs övezet kialakítása. Bár eddig a kerületi költségvetés forrást nem biztosított ennek elindítására, (az MSZP-FIDESZ parlagfű koalíció inkább nálunk is stadionépítésbe fogott) egy pályázatnak köszönhetően esély nyílik rá, hogy megvalósuljon a javaslatom.

ACCamera_11_R.jpgKét hete az Átalakuló Duna-part blogján a Mediterrán lakópark közepére tervezett Kör-kert közösségi kert terveit mutattam be.

Most egy másik egy másik projektről a pesterzsébeti Duna-part rekonstrukciós terveiről teszek fel egy kis ízelítőt. Az Átalakuló Duna-part első rendezvényén mutattuk be építészhallgatók terveit arról ők miként képzeli el a Duna-part átalakítását. Milyen értékeket tartanak megtartandónak, milyen közösségi tereket, funkciókat lehet a főváros egyik utolsó természetes partszakaszára varázsolni.

Az idén kiírt Köz Tér pályázatra elkészülő, és azóta már benyújtott kerületi pályázat bár semmiképpen sem nevezhető bátornak, fiatalosnak és formabontónak, ha megvalósul még így is élő közösségi tereket hozhat létre ezen a területen. Az elhanyagolt és pusztuló csónakházak felújítása és tartalommal megtöltése rengeteg lehetőséget nyújt az itt élőknek.

009.jpgA pályázatban szereplő gyalogos híd talán egy kicsit a margitszigeti szökőkút gigaberuházásra hasonlít, de még ha olcsóbban és egyszerűbben is megoldható lenne a Duna-part és a vasútállomás akadálymentes megközelítése Pesterzsébet központjából ezt a funkciót a tervek is biztosítják.

Nyitott kérdés persze hogy a soha meg nem valósuló Mediterrán-stadionnak fontos-e külön lejárót építeni, de várhatóan ennek eldöntése már ’14-ben a frissen megválasztott új városvezetés feladat lesz.

Cam_12_R.jpgReményeim szerint akkor valóban megindulhat egy valódi, az itt élőket is bevonó közösségi tervezési folyamat is és a helyi civil szervezetek is szerephez jutnak a terek megtöltésében. A híd terveivel egy képen kívül most nem kívánok foglalkozni, egyrészt mert a projekt drága, de kevésbé jelentős részének tartom, másrészt az eddig elkészült tervek hiányosságai sem teszik ezt lehetővé.

A Duna-part rekonstrukciójának pályázatát – bár néhány ponton változást igényel – az elkövetkező ciklus legfontosabb fejlesztési területének a megkezdését jelenti és döntően befolyásolja Pesterzsébet fejlődését, biztosítja a zöld fordulat alapjait szinte változatlan formában közzéteszem:

ACCamera_2_R.jpg

„Zöld fordulat a Duna-parton” bővebben

Egyedül nem megy

Amikor 2009-ben csatlakoztam a Lehet Más a Politikához, két fontos szempont alapján döntöttem.

  1. Az alapítónyilatkozatunkban foglaltak szerint vallottam, hogy tartalommal kell megtölteni demokratikus intézményeinket, az önkormányzatiságot, így visszaszerezhetjük a közösségi érdekvédelem és a politika hitelét. Ahogy anno fogalmaztuk: „Legelemibb célunk rácáfolni arra a mélyen rögzült tévhitre, amely szerint ép eszű és erkölcsű embernek nem szabad politizálásra adnia a fejét. Akkor mondhatjuk magunkat sikeresnek, ha közéleti szereplésünkkel hozzájárulunk ahhoz, hogy az állampolgárok visszanyerjék hitüket az elvhű, polgárbarát, közérdeket szolgáló, tisztességes politika lehetőségében.”
  2. Hatalmas lehetőség adódott, hogy egy rendszerkritikus, újbaloldali, zöld alternatíva alakulhasson ki, és olyan folyamatok indulhassanak el az országban, valamint szűkebb lakókörnyezetemben, amelyek kiutat mutathatnak a fogyasztói társadalom mély és elhúzódó válságából.

Több rendszerkritikus mozgalom és szervezet alapítója, aktivistája voltam, megmártóztam a politikában.  De a ’90-es évek végére arra jutottam, rövidtávon nincs esély befolyásolni a magyarországi folyamatokat. Az LMP megjelenése ezt a reményt adta vissza: az élelmiszer-önrendelkezést, természeti értékeink védelmét, a kisközösségeken alapuló részvételi demokráciát és a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentését, a társadalmi igazságosságot értéknek tartóknak.

Kerek négy évvel a csatlakozásom után (és fél évvel a 2014-es országgyűlési választások előtt) illik számot vetni egy politikusnak, mire szerződött és hol tart céljai elérésében.

Hol tartunk most?

Lehet-e Magyarországon egy új, a kooperációt és a hitelességet értéknek tartó új politikai erőnek esélye?

Igen, lehet. De ennek a politikai erőnek ahhoz, hogy alkalmazkodjon az új kihívásokhoz, új értékeket kell teremtenie: az együttműködést, a párbeszédet és a különböző társadalmi értékek szintézisét.

El lehet-e érni, hogy Pesterzsébet egy élhetőbb és szerethetőbb kerületté váljon?

Igen, el lehet, de csak az itt élő környezettudatos polgárok összefogásával.

Lehet-e sikeresen védeni a kiszolgáltatottak, a szociális védőhálón kipotyogó rászorultak érdekeit?

Igen, lehet, de a Nemzeti Együttműködés Rendszerén belül nincs hiteles érdekvédelem.

Lehet-e ma Magyarországon érdemben tenni a részvételiség, az igazságosság és a fenntarthatóság megvalósulásáért?

egyedül nem.jpg

Igen, lehet, de nem a Lehet Más a Politika tagjaként.

A hiteles rendszerkritika ugyanis ott kezdődik, hogy kimondjuk: a NER zsákutca, a NER az elszegényedésre, a kiszolgáltatottságra, a korrupcióra, a környezeti, természeti és társadalmi javaink elherdálására épülő rendszer. Nem lehet belülről bomlasztani, meg kell szüntetni, fel kell számolni.

  • Mert nem hiteles a bezárkózáson alapuló jobboldali zöld politika, mert ez eleve képtelenség.
  • Mert nem elég az oligarchákat megnevezni, újra és újra farkast kiáltani, az ő hatalmukat biztosító rendszert kell megdönteni.
  • Mert nem lehet hitelesen képviselni a részvételi döntéshozatal fontosságát egy ultra-centralizált szervezet képviselőjeként.

Ma érzem és tudom: a közéleti, politikai szerepvállalást csak egy új és cselekvőképes politikai erő tagjaként érdemes folytatni. Az ország nyugodt, hiteles, párbeszédre kész és felelős politikára vágyik, amely az ész, és nem az erőszak nyelvén beszél, amely meggyőzni, és nem legyőzni akarja a többi felet, amely alázattal közelít a feladathoz, és nem alattvalókat, hanem partnereket keres – a NER megdöntéséhez.

Meggyőződésem, hogy a 2010-es pesterzsébeti választási programunkat, illetve a Lehet Más a Politika alapítói által megfogalmazott eredeti küldetést a továbbiakban azok képviselik, akik

  • az együttműködést választják a bezárkózás helyett;
  • a karakán ellenzéki kiállást a kollaboráció helyett;
  • a részvételi demokráciát a centralizáció helyett;
  • a párbeszédet a hamis küldetéstudatból eredő kinyilatkoztatás helyett.

Egyedül nem megy, ezért lokálpatrióta, zöld politikusként csatlakozom a Párbeszéd Magyarországért tagjaihoz, hogy velük együtt egyszerre képviseljem Pesterzsébeten a zöld fordulatot és a társadalmi javak igazságos újraelosztását.

Nekünk, akik a részvételi demokráciában, az együttműködésben és a párbeszédben hiszünk: kötelességünk, hogy ezentúl is képviselettel rendelkezzünk az önkormányzatban! Ezért, egyeztetve a 2010-es kampányban velem együtt dolgozó társaimmal, úgy döntöttem, követem a szabad mandátum elvét, nem mondok le a mandátumomról, és nem adom vissza azt a helyes útról letérő egykori delegáló szervezetnek, hanem az eredeti célok mentén tovább folytatom a munkát azokkal a barátaimmal, akikkel ezt három éve megkezdtük.

Mert Pesterzsébet többet érdemel!