Hogyan fejlesszük Pesterzsébet kerékpáros közlekedését?

Most mi is beleszólhatunk, hogyan fejlesszük Pesterzsébet kerékpáros közlekedését.

  • Mik a gondok, mely útvonalakat kedveljük, merre nem megyünk, mert balesetveszélyes?
  • Mit fejlesztenénk?
  • Merre hagyjuk el legtöbbször a kerületet, Kispest, Csepel vagy Ferencváros irányába?
  • A Duna-partra vagy a Kiserdőbe kerékpározunk többet? 

Kattintson a képre és töltse ki a kérdőívet!

bbd67213c01bae61461f1efa1742317a.jpgPesterzsébet Önkormányzata a Fővárosi Önkormányzattal közösen pályázatot nyert a XX. kerület kerékpáros közlekedésének fejlesztésére.

Tavaly november végén kaptuk meg a pályázati anyagokat, sajnos az eredeti pályázati anyag ezer sebből vérzett, s nem igazán tükrözte a kerület kerékpárosainak igényeit. Akkor azt az ígéretet kaptuk, hogy a pályázat elnyerése után fogja csak a BKK kidolgozni a terveket, amiket ezután az önkormányzat és a Főváros is véleményez majd.

A Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottságban ezért csak úgy fogadtam el az eredeti előterjesztést, hogy a pályázat sikere esetén újragondoljuk a kerületi fejlesztéseket bevonva a helyi civil szervezeteket és kerékpárosokat, majd a véglegesítés előtt bemutatják a terveket a bizottságnak és a képviselő testületnek is.

A kerület főépítésze támogatta a javaslatot, sőt kérésemre a Magyar Kerékpárosklub Dél-Pesti területi szervezetét is bevonta a közös munkába, akik komolyan vették a feladatot és el is készítették az elektronikus kérdőívet, ami itt kitölthető február 22-ig.

A beérkező válaszokat 2017. február 23-án csütörtökön közösen elemezzük majd az érintett civil szervezetekkel, a BKK és a hivatal munkatársaival.

Ahogy a kerékpárosklub fogalmazott:

„Szeretnénk, ha a kerület jövőbeli kerékpáros fejlesztéseinek kialakításában Önök is szerepet kapnának, elmondhatnák véleményüket, gondolataikat.

Fáradozását és válaszait előre is köszönjük!”

biciki_1.jpg

Ki fizeti a fűszolárt?

Amikor egy régi ismerősöm az utolsó pillanatban lemondta a szombati közös nolimpiás aláírásgyűjtést, – mondván 12 előtt nem kel fel – még nem gyanakodtam. 

Pedig sütött a nap, kellemes volt az idő, a Tátra téri piac pedig biztosította a hangulatot, ideális hely beszélgetéshez, rég nem látott barátok találkozásaihoz. Márpedig rég nem találkoztunk, tél van, piszkosul hideg s bizony meccs sincs. Márpedig vele leginkább a Hidegkuti lelátóján futunk össze, kicsit morgunk a bírókra, szurkolunk és reménykedünk, hogy egyszer lesz egy jó csapatunk.

Szóval nem gyanakodtam semmire, lusta is és tényleg későn kelő, aztán belefutottam a Vastagbőr cikkébe. Úgyhogy most már értem, ő fűszoláriumba jár, nem érdekli a napsütés. 94601.jpg

/fotók: mtkbudapest.hu/

Pedig gyanakodhattam volna, hiszen velem ellentétben még a stadionavatóra is kiment.

Én lelkes szurkolóként – aki eléggé el nem ítélhető módon a fiait is kicipeli meccsre – fájó szívvel, de kihagytam. Meggyőződésem ugyanis, hogy amíg például a Jahn Ferenc kórházban ilyen balkáni állapotok uralkodnak, kibírtunk volna még néhány évet a régi stadionban. Persze azért sem mentem ki, mert nem akartam a VIP boxokban és egyéb kiemelt széksorokban tobzódó oligarchák és „puritán” politikusok magamutogatását bámulni.

S nem nem mentem ki azért sem, mert amíg a stadionépítéseket a túlárazások és a mutyik jellemzik addig nem volt mit ünnepelnünk!

Most meg a fűszolár!

94603.jpg

/fotók: mtkbudapest.hu/

Ezen a télen kétszer annyian fagytak meg, mint tavaly, miközben az országban hiánycikk lett a tűzifa. A Párbeszéd is segít megoldani ezt a krízishelyzetet, ugyanis már közel 2 millió forintot gyűjtött össze tűzifára, amelyet – folytatva eddigi gyakorlatát – folyamatosan juttatunk el a nehéz helyzetben lévő emberekhez.

Szociális tűzifa programra idén is 3 milliárd forint áll rendelkezése, míg Orbán Viktor várbéli dolgozószobájára közel 4 milliárdot akar elkölteni a kormány és a Hidegkúti Stadiont pedig 7,5 milliárdból építették. S most ugye a fűszolár, amiről Török István a stadion üzemeltetési igazgatója így fogalmazott: –Nagyon hasznos eszközről van szó, hiszen javítja a pálya minőségét azáltal, hogy lehetővé teszi a fű fotoszintézisét, így a fényszegény időszakokban is jó állapotban tartja a küzdőteret.

Közben magyarok százezreinek egészsége és élete került veszélybe, mert az országban gyakorlatilag elfogyott a tüzelő, Tarlós pedig a napsütéssel oldatta meg a hó és ónos eső miatti közlekedési káoszt – ugyanis havat takarítani nincs pénz.

Magyarországon a lakosság 40 százaléka vagy hideg lakásban vacog, vagy pedig aránytalanul sokat költ a háztartási energiafogyasztásra, ami miatt más kiadásokon kell irracionális mértékben spórolnia. Orbán stadionjai pedig fűszolár gépekkel napoztatják azt a szép zöld gyepet. Amiben nem az a baj, hogy fejlődik a professzionális foci (szurkolóként örülök neki), hanem hogy mindezt a mi adónkból teszik. Én szívesen megveszem a belépőt, mint ahogy eddig is tettem, cserébe viszont számoljanak el az adófizetők pénzével.

Már 2015-ben kiderült ugyanis, hogy a TAO pénzek politikai nyomásra javarészt a fideszes kiskirályok kedvenc csapataihoz áramlanak, gyakran olyan közvetítők útján, akik komoly részesedést kérnek, míg a magas gyermekszámmal működő minőségi munkát végző nevelőegyesületek számára szabályosan szinte lehívhatatlanná válnak a források. Csányi Sándor az MLSZ elnöke például már másfél éve arról számolt be, hogy 2014-ben összesen 224 szabálysértést tárt fel és 250 millió értékben rendelt el visszafizetést az MLSZ. S ezek csak a feltárt ügyek.

Orbán Viktor szerint “a futball olyan, mint a bográcsgulyás. Folyamatosan teszünk bele, sosem veszünk ki, és a végén kész”.

De ha mégis kivesznek akkor azt inkább eltitkolnák ha lehet, bár Rétvári Bence határozottan visszautasítja azt az állítást, hogy a Kormány törvénymódosítással segítette elő a Tao támogatással kapcsolatos visszaéléseket. Épp ellenkezőleg, szerinte az hogy az eddig szabályozással ellentétben a közérdekből nyilvános adatok megismerésére vonatkozó igények a nem állami, nem önkormányzati támogatások tekintetében összesített adattartalom szolgáltatásával is teljesíthetőek az segít a tisztánlátásban. Szerintem pedig ez egy orbitális nagy hazugság egyetlen bővített mondatba sűrítve.

Ez a legatyásodott ország fizeti ugyanis a profi foci fejlesztéseit és a budapesti olimpia lázálmát is és a körülötte burjánzó mutyit, – vagyis nem, azt nem csak mi, azt még az unokáink is fizetni fogják -.

Bár ez ügyben még tehetsz valamit!

Találkozzunk szombaton a Tátra téri piacon!

16508592_1430078297025526_8704448585417455449_n.jpg